Основні види та центри туризму в Японії

УДК 910.112

Ю. О. Крат – студентка IV курсу
факультету міжнародних відносин
Східноєвропейського національного
університету імені Лесі Українки

Роботу виконано на кафедрі країнознавства і 
міжнародних відносин СНУ ім. Лесі Українки
Науковий керівник: І. П. Мандрик
кандидат  географічних наук, доцент
кафедри країнознавства і міжнародних
відносин СНУ ім. Лесі Українки    
© Ю. О. Крат 

                                                                 

Проаналізовано сучасний стан розвитку туризму в  Японії.  Охарактеризовано найважливіші туристичні центри країни. Визначено основні види туризму в Японії

Ключові слова: туризм, Японія, туристичний центр, види туризму.

Krat Y. О.  The main types and centers of tourism in Japan.  In this article was described current state of tourism in Japan. The main tourist centers of the country and main types of tourism in Japan were characterized.

Keywords: tourism, Japan, the tourist center, types of tourism.

 

Актуальність тематики дослідження. Індустрія туризму є однією із пріоритетних галузей економіки Японії, яка здійснює вагомий економічний внесок у ВВП країни. В останні роки інтерес до Японії з боку українців значно посилився. Тому дослідження сучасного стану розвитку туризму в цій країні  є досить актуальним.

Метою дослідження є характеристика основних видів та центрів туризму в Японії з точки зору привабливості для внутрішніх та іноземних туристів. Згідно з поставленою метою вирішувалися наступні завдання: проаналізувати сучасний стан розвитку внутрішнього і міжнародного туризму в Японії; охарактеризувати найважливіші центри туризму в Японії; визначити основні види туризму в країні.

Виклад основного матеріалу. У Японії внутрішній туризм – другий за популярністю вид проведення дозвілля після «обіду поза будинком». Японці подорожують країною, маючи на меті споглядання прекрасного, занурення в гаряче джерело, розслаблення, знайомство з місцевими товарами та кухнею.

В Японії можна виділити наступні туристичні регіони: зона вулканічної активності на о. Хоккайдо, Національний парк «Внутрішнє Японське море», «Три пейзажі Японії», затока Кагасіма.

Три пейзажі Японії найкраще передають красу японської природи та культури.

До них належать:

Оскільки в різних частинах Японії клімат помітно відрізняється, туристичні можливості на півночі і на півдні дуже різноманітні. Якщо на півночі – на Хоккайдо і в Японських Альпах розвинена інфраструктура для занять зимовими видами спорту, то на південному сході Хонсю, на Кюсю і на Окінаві розташовуються відомі японські морські курорти. Є умови для пляжного, спортивного, медичного  та інших видів туризму.

Відпочинок в Японії – це курортні зони і бальнеологічні здравниці, екскурсії по країні і зимовий відпочинок. Великою популярністю користуються тури на гірськолижні курорти Японії.

Основні центри туризму: Токіо; Кіото; Камакура; Окінава; Нара [4].

Місто Токіо – сучасна  столиця Японії. У 1867 р. імператорська родина переїхала з Кіото в Едо, а 1896 р. місто отримало нове ім’я – Токіо. Токіо найбільш населене місто планети, протягом багатьох років найдорожче місто світу. Туристичний центр Токіо представляють старовинні замки і храми, Національний музей, Музей каліграфії, Національний музей західного мистецтва, Музей японського народного мистецтва, Музей-скарбниця святині Мейдзі, Токійська телевежа заввишки 333 м, зоопарк [3].

Імператорський палац є одним із найвідоміших у Японії замків. На річковому трамвайчику можна піднятися вгору по річці Сумида. Річка протікає через центральну частину Токіо, поїздка дозволяє познайомитися з чудовим видом столиці.

Нара – місце першої столиці Японії, заснованої тут ще 1200 років тому. Зараз це туристична мекка Японії – невелике затишне містечко глибокої старовини, яке може порадувати око стародавніми реліквіями.

Кіото – столиця держави з 1794 р. до початку  XІХ ст. На цій землі збереглися до наших днів близько 1600 буддійських і 600 синтоїстських храмів. Всесвітньо відомий Золотий павільйон – Кінкакудзі, втілення вишуканої строгості, відображеної в озері-дзеркалі, оточеного садом, створеним в 14 ст.; сад каменів храму Реандзі, «Храм чистої води», Сандзюсангендо – храм богині Канон, 100 років знадобилося майстрам, щоб завершити грандіозний труд храмом [6].

Осака – друге за величиною місто Японії, найбільше місто в західній Японії. Село біля гавані Темподзан – це дивовижний парк розваг, який пишається своїм найбільшим у світі колесом огляду і акваріумом Осака Кайюкан, який став після свого відкриття в 1990 р. однією з головних визначних пам’яток міста. В Осаці знаходиться один з найвідоміших замків, всередині якого знаходиться музей. [8].

Півострів Ідзу, Атамі. Курортне місто Атамі знаходиться в 50 хвилинах їзди від Токіо. Це улюблене місце для проведення відпусток і свят. Кожне літо в місті на воді проводиться фестиваль феєрверків.

Міядзіма – острів у Японському Внутрішньому морі, одна з найпопулярніших визначних пам’яток Японії. На цьому острові споруджений храм Іцукусіма – один з найдавніших синтоїстських храмів і одна з найвідоміших визначних пам’яток Японії, ворота синтоїстського храму, що стоять посеред океану і пройти під ними можна тільки під час відпливу, але вважається, що кожному, хто пройде під ними, посміхнеться вдача і благополуччя [8].

Фудзіяма – найвища вершина Країни Вранішнього сонця, розташована за сотню кілометрів від столиці архіпелагу. Милуватися схилами прекрасної Фудзі-сан, як шанобливо називають цю гору японці, можна під час поїздки в Сафарі Парк в містечку Хаконе [7].

Великою популярністю користуються тури на гірськолижні курорти Японії. На схилах гори Такеноко розташувався найвідоміший японський гірськолижний курорт Наєба.

Для пляжного відпочинку найбільш відвідуваними курортами є райони Міядзаки, Кераме, Окінава, Ното-Ханто і багато інших. Морський курорт Камакуру славиться чудовими пляжами, м’яким кліматом і комфортабельними готелями. Архіпелаг Окінава – головний морський курорт Японії. Містить у собі більше сотні островів (центральний і найбільший з них теж називається Окінава). Ібусукі розташоване на південному кінці півострова Сацума. Туристів і відпочиваючих сюди приваблюють чудові пляжі, субтропічна рослинність, квітучі зарості гібіскуса і піщані лазні сунамусі. Земля тут настільки нагріта близькими до поверхні підземними водами, що, страждаючим від ревматизму і невралгій, закопавшись по шию в пісок, можна швидко отримати цілющу дозу тепла.

Японія налічує близько 26 тисяч гарячих джерел, що робить її країною великої кількості курортів з термальними водами. Унікальним японським курортом бальнеотерапії є район Атамі–Хаконе, гарячі джерела якого відомі далеко за межами країни. Місто Сірахама – центр південно-західного узбережжя префектури Вакаяма, місто – побратим гавайського міста Вайкікі. Місто є одним з кращих курортів Японії з гарячими джерелами, а також широко відоме своїм знаменитим пляжем з білим австралійським піском [1].

Унікальна природа островів до цих пір зберегла свою первісну красу. На Окінаві немає промисловості, зате створені всі умови для туризму. Нікко знаходиться за 125 км від Токіо. Національний парк з найкрасивішим водоспадом в Японії Кегон на озері Тюдзендзі і музеєм просто неба – Селом часів Едо, де представлений побут сьогунів і самураїв стародавньої Японії, і демонструються бої легендарних ніндзя. [2].

Виїзний туризм почав розвиватися тут відносно пізно, і дотепер частка населення, що виїжджає з країни, у Японії значно нижча, ніж в інших розвинених країнах. Основні потоки туристів спрямовані у Європу та США. При цьому Японія приймає в 3 рази менше  туристів, ніж відправляє у тури. Половина іноземних туристів в Японії з азіатських країн. Європейці в основному здійснюють бізнес-подорожі, оскільки відпочинок у Японії через ряд обставин  є для них досить  дорогим. Незважаючи на такі перешкоди, туризм у цій країні активно розвивається, адже країна є цікавою і захопливою. Подорож до країни Вранішнього Сонця стане незабутньою для того, хто хоч раз побачив красу пейзажів і неповторність культури.

Висновки. Отже, в  останні роки туризм став важливою галуззю економіки країни. Природні особливості території та культурно-історичні ресурси сприяють розвитку в країні культурно-пізнавального, екскурсійного, курортно-пляжного, лікувально-оздоровчого, гірськолижного та інших видів туризму. Основні центри туризму є: Токіо; Кіото; Камакура; Окінава; Нара.

Джерела та література

  1. Александрова А. Ю. Международный туризм / А. Ю. Александрова. – М.: Акспект-Пресс, 2001. – 326 с.6
  2. Геграфия туризма: учебник / под ред. А.Ю.Александровой. – М.: Аспект Пресс, 2008. – 529 с.5
  3. Зорин И. В. Энциклопедия туризма: Справочник / И. В. Зорин, В. А. Квартальнов. – М.: Финансы и   статистика, 2000. – 368 с.3
  4. Мальська  М. П.  Міжнародний туризм  і  сфера  послуг :  підруч. /   М. П. Мальська, Н. В. Антонюк, Н. М. Ганич. – К. : Знання, 2008. – 661 с. 2
  5. Плоткина Н. П. География туризма. Азия / Н. П. Плоткина. – Владивосток: ДВГАЭУ, 2001. – 192 с.1
  6. Плоткина Н. П. География туризма. Азия / Н. П. Плоткина. – Владивосток: ДВГАЭУ, 2001. – 192 с.4
  7. Ушаков Д. С. Страноведение: учебное пособие. / Д. С. Ушаков. – М.: ИКЦ, «МарТ», 2007. – 256 с.8
  8. Япония: путеводитель для туристов и бизнесменов. – Токио: Промтех, 2002. – 195 с.7

Залишити коментар